Eurocup Yarı Final ilk karşılaşmasında Galatasaray Odeabank, İspanyol ekibi Gran Canaria’yı 89-75 gibi skorla fark mağlup etti. Karşılaşma sonrasında tertip eden medya toplantısında açıklamalarda bulunan Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, ”Üçüncü maçtan önce sloganımız dördüncü maçtı. Birini kazandık. Ciddi bir fark yaptık. İspanya’ya bu farkı müdafaa etmek yerine gitmeyeceğiz. Gidip, kendi basketbolumuzu oynayacağız. Biz Gran Canaria takımından daha üstün bir takımız. İlk periyot haricinde mücadelenin kontrolü bizdeydi. Maçtan önce 21 sayı fark demiştim. Bunu, bu tip mücadelelerde iç sahada oynarken özellikle 7, 8, 9 sayıya fark gelince bir deşarj olma olur ilk maçlarda. Bu rahatlığı takımın üstünden almak, atmosferi diri tutmak için 21 dedim. Aslında çokta yaklaştık. İki sefer 19’dan döndük. Çok dış atış kaçırdık. Sinan Güler’i hiç kullanamadık” şeklinde konuştu.

Böyle mücadelelerde bu atmosferde 1-2 düdük lehlerine çalınmasını gerektiğini söyleyen Ataman, “Hepimizin arayışı bizim için daha tolere edilebilir hakem düdüğüydü. Bunun tersi oldu. Üç tane kaliteli hakem vardı. Onlar da biz bu atmosferde etkilenmeyiz demek için kaliteli iki tane düdük çaldı. Aynı hakem kalitesini İspanya’da da bekliyorum. Atmosferden etkilenmeyen hakem üçlüsü olursa biz de İspanya’ya gidip normal bir şekilde oyunumuzu oynayacağız. Oraya farkı müdafaa etmek için değil, kendi oyunumuzu oynayıp, oradan da buraya finali oynamak için geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Karşılaşmaya gelen taraftarlara da seslenip, teşekkür eden Ergin Ataman, “Bu kupayı allahın izniyle Galatasaray müzesine getireceğiz” diye konuştu. 

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde haber, haberler ve sivas 4 eylül stadyumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ryan Babel’in yaptığı o işaretin manası ne?

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş kulübüyle anlaşmaya varan Ryan Babel, medya menspularının suallerini cevapladı. İSTANBUL DÜNYA’NIN EN …

.