Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman 360 TV’de açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk yarışı ile alakalı konuşan Başkan Orman, “Beşiktaş, Feneerbahçe ile şu anda şampiyonluk yarışında. Fenerbahçe’nin puan kaybetmesini isteriz. Galatasaray ile yarışta olsaydık, Galatasaray’ın puan kaybetmesini isterdik. Taraf tutmamız menfaatimizden dolayı. Beşiktaş, kendi maçlarına bakıp, kendi galibiyetleriyle sevinen kulüptür. Biz puan farkıyla öndeyiz. Biz kazandığımız sürece kimin ne yaptığı ehemmiyetli değil. Tek derbimiz Galatasaray ile kaldı. Aynı vakitte çok zorlu 8 maçımız var” dedi.

“VODAFONE ARENA AÇILDIKTAN SONRA BASKETBOL VE DİĞER ŞUBELERE DAHA ÇOK YATIRIM YAPACAĞIZ”
Yeni stadın açılışının hemen peşinden diğer branşlara daha çok yatırım yapacaklarını kaydeden Orman, “Zor bir noktadan başladık. O süreçteki en güzel giden ekip de basketbol takımıydı. Gelir gelmez 3-4 kupa aldık, şampiyon oldu. Lakin ondan evvelki şampiyonluk 74 yılında. Bizim önceliğimiz futbol. A takım, statla alakalı yatırımları yaptık ve sona doğru geldi. Vodafone Arena açıldıktan sonra basketbol ve diğer amatör şubelere daha çok yatırım yapacağız” şeklinde konuştu.

“ERTELENEN MAÇLARDAN KORKMADIM”
Başkan Orman, Beşiktaş’ın ligde ertelenen maçları ile alakalı olarak ise, “Bazen talih gün içinde size dönük olur. Futbolun içinde talih ehemmiyetli bir faktördür. Oyuncunuz sakatlanır, yağmur olur, rüzgar olur, bir şey olur. Ertelenen maçlardan korkmadım. Olanda hayır vardır. Bu kendinizin yarattığı bir konu değil. Bu bir tabiat olayı. Belki o maçları oynamış olsaydık, çok ehemmiyetli oyuncularımız sakatlanabilirdi” dedi.

“BEŞİKTAŞ ÇOK ŞAMPİYONLUKLAR KAYBETTİ, O DÖNEMLERDE İSPAT EDİLEMEYEN TEŞVİK PRİMLERİ OLDU”
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kanıt edilemeyen teşvik primleri ile şampiyonluk kaybettiklerini ifade ederek, “Beşiktaş çok şampiyonluklar kaybetti ve o dönemlerde de kanıt edilemeyen teşvik primleri oldu. Aziz Yıldırım da verdiği örnekler vardı. Onlar Beşiktaş maçları. Hediyeler verildiği rivayet edilir. Ahlaki olarak bunlar her zaman suçtur. Birilerine şike yapmak suçtur. İlla mapusa girmeye gerek yok. Bu yüzden Beşiktaş için haysiyetli ikincilikler daha önemlidir. Bizim iki efsane başkanımız var biri Baba Hakkı, ötekisi Şeref Bey. Şerefinle oyna hakkınla kazan mottosunu yaptık. Bu sayede bir kültürü yeni nesillere aktarmak istiyoruz. Bu sözler tüm tesislerimizde yer alır” açıklamasında bulundu.

“GALATASARAYLILAR YILDIZA TAKMIŞ”
“Galatasaraylılar yıldıza takılmış vaziyetteler. Bu yüzden bizim şampiyon olmamızı istiyorlar” diyen Başkan Orman, “Bütün takımlarla Beşiktaş arasında bir sempati vardır. Biz idareye geldikten sonra Bursaspor ile de ilişkilerimiz çok iyi. Biz Bursa’da yolda yürüyemeyiz, Bursalılar gelirler şakalaşırlar, resim çektirirler. İlişkilerimiz gayet iyi” şeklinde konuştu.

“BAŞKANLIK SÜRESİ 9 YIL”
Beşiktaş’ta başkanlık süresinin 9 sene olduğunu anlatan Orman, “Göreve geldikten 1 sene sonra tüzüğü değiştirdik. Beşiktaş’ta başkanlık süresi 9 yılla sınırlıdır. İstesem de fazlasını yapamam. Bunu ben istiyordum. Zira gelen gitmesini bilecek. Bu sayede birilerini yetiştirir, daha iyi şeyler olur. Sonradan bu koltuklardan ayrılmamak için kuruma zarar veriliyor. Amerika’yı yine keşfetmeye gerek yok. Dünyanın her yerinde 8-9 sene başkanlık iyidir” şeklinde konuştu.

“TARAFTAR İLE ARAMIZI DÜZELTMEK İÇİN QUARESMA’YI TRANSFER ETTİĞİMİZ SÖYLENİYOR FAKAT ASLA BÖYLE BİR ŞEY YOK”
Quaresma transferine ait de konuşan Orman, “Şu anda bir şampiyonluk yarışında gidiyoruz. Sosyal medyadaki genç arkadaşlarımızın da Quaresma ile iddiaları var. Hepsi yalan. Ricardo akılalmaz ailesine bağlı bir futbolcu. O yüzden ikinci sefer geldi. Evvelce böyle değildi. Ricardo, Türkiye’ye gelirken Beşiktaş’ın üstünde bir havayla gelmiş. Beşiktaş’a çok gelmek de istememiş. İkinci seferde Beşiktaş’ın ne olduğunu biliyordu. Bana da ‘evime gelmek istiyorum’ dedi. Ben de çok istedim gelmesini. Konu Beşiktaş olunca hissi karar vermem. Taraftar ile aramızı düzeltmek için Quaresma’yı transfer ettiğimiz söyleniyor lakin katiyen böyle bir şey yok” ifadesini kullandı.

“KÜFÜR EDENLERE DAVA AÇTIK, ALACAĞIMIZ PARALARLA OKUL YAPTIRACAĞIZ”
Sosyal medyada küfür edenlere dava açıklarını ve kazanılan para ile okul yaptıracağını kaydeden Fikret Orman, “Sosyal medyada küfür edenler var. Onların hepsine dava açtık, hepsinden alacağımız parayla okul açtıracağız. Hepsini tespit ediyoruz. Devamlı dava kazanıyoruz. İnsanlar birbirlerini eleştirebilirler lakin kimse kimseye küfür edemez. Onu yapabilecek insanın, yüzüme söyleyebilecek cesaretini de beklerim. Orada yazıp, yüz yüze gelince çok fark oluyor. Bizim de ailelerimiz var, haysiyetimiz var. Ben kimseye anama avradıma küfür ettirmem. Kolay değil o işler” dedi.

“UEFA AVRUPA LİGİ’Nİ ALACAĞIZ”
UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyonluk istediklerini belirten Başkan Orman, “Biz kimsenin aday olamadığı dönemde aday olduk. Ortada böyle bir mali tablo varken geldik bunu yaptık. Hepsini şampiyon olmak için yaptık. Stadı şampiyon olmak için yaptık. Stattan çok para kazanıyorsunuz. 10 milyon dolardan 60 milyon dolara geliyoruz. O parayı taraftara mı dağıtacağız? Hayır. Burada akılalmaz bir akustik var. Oradan kolay kolay bir takım çıkamaz. Desibel rekorları kırılacak. Karşı takımları tesir altına alacağız. Çok para kazanıp daha iyi oyuncular alacağız, şampiyon olacağız, UEFA Avrupa Ligi’ni alacağız. En büyük hedefimiz o. Geçen sene Sevilla ile Dnipro oynadı finali. Beşiktaş, bütçesiyle, şehriyle, taraftarıyla, stadıyla Sevilla’dan daha büyük bir kulüp” şeklinde konuştu. 

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde eurocup, galatasaray ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ryan Babel’in yaptığı o işaretin manası ne?

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş kulübüyle anlaşmaya varan Ryan Babel, medya menspularının suallerini cevapladı. İSTANBUL DÜNYA’NIN EN …

.